کاربردها و استفاده شگفت انگیز از نمک

تا چه حد از «کاربرد نمک» در خانه داری و دیگر مسائل اطلاع دارید؟ مطمئنا نمی دانستید که با استفاده از نمک می توانید ظروف و آشپزخانه را برق انداخته و جوش صورت را درمان کنید.

 

کاربرد نمک

 

به گزارش جنرال حیدری به نقل از نمناک، نمک یکی از مهترین و اجتناب ناپذیرترین عناصر از زندگی ما است. بطوریکه حتی اگر شما غذای مورد علاقه خود را بخواهید استفاده کنید ولی نمک نداشته باشد از خوردن آن صرف نظر می کنید.

 

نمک ادویه ایی ارزان و ضروری برای غذاهایی که میل می کنید می باشد و مادر در زندگی روزمره برای مزه دار کردن غذاهایمان از آن استفاده می کنیم.

 

آیا باور می کنید که نمک را می توان به عنوان یک جایگزینی مناسب در مقابل بسیاری از محصولات شیمیایی که هروز از آن ستفاده می شود،دانست؟ آیا تا به حال به این فکر کرده اید که می شود از نمک به عنوان یک ماده ی تمییز کننده استفاده کرد؟ اگر قبول ندارید مطالب ذیل را بخوانید تا از 26 استفاده شگفت انگیز و جالب نمک مطلع شوید.
 

کاربرد نمک

همانگونه که می دانید نمک یک نقش اصلی را در زندگی روزمره ما بازی می کند. در ادامه با گفتن استفاده های شگفت آور نمک قطعا شما را متحیر می کند.

ممکن است که اصن هیچ تصوری نسبت به استفاده های شگفت انگیز نمک را نداشته باشید. و هم اکنون ما شما را از استفاده های آن مطلع میکنیم.

 

کاربرد نمک در خانه داری و زیبایی 

رفع بوی پیاز و سیر:

معمولا پس از برش پیاز یا سیر، بوی پیاز یا سیر به راحتی از دستان شما برطرف نمی شوند.اینک ما یک راه سریع برای برطرف کردن این بو از دستان شما معرفی میکنیم!شما ابتدا باید دستانتان را خیس کنید سپس با نمک دستانتان را به هم بمالید تا بوی زمخت پیاز و سیر به راحتی از دستان شما برطرف شوند.

 

درمان جوش های صورت:

 شما می توانید جوش های صورت خود را با استفاده از نمک درمان کنید بدین صورت که ابتدا صورت خود را بشویید سپس مقداری نمک بر روی قسمت هایی که جوش در آنجا رشد میکند بریزید. سپس با آب بشویید. همچنین از نمک برای درمان زخم های داخل دهان استفاده میکنند.

 

از بین بردن بوی کفش:

بوی کفش هایتان در اکثر مواقع باعث خجالت کشیدنتان می شود و هیچ راهی را برای از بین بردن این بو نمیدانید.نگران نباشید،شما میتوانید فقط یک کیسه پارچه پر از نمک را در کفش هایتان قرار دهید. در عرض دو ساعت،مطمئن باشید که حتما غافلگیر خواهید شد!

کاربردهای نمک

 

درست کردن رنگ خانگی :

فقط یک فنجان آرد را با یک فنجان نمک و آب مخلوط کنید. سپس چند قطره رنگ به این مخلوط اضافه کنید. رنگ خانگی شما آماده استفاده می باشد

 

تازه نگه داشتن برش های میوه:

یکی از بهترین استفاده های نمک تازه و با طراوت نگه داشتن برش های میوه می باشد بدینگونه که می توانید مقداری نمک را بر روی میوه های برش خرده بریزید و بدون هیچ گونه تغییر رنگ در میوه های برش خورده تان،از انها نگه داری کنید.

 

خوشبو نگه داشتن اتاق:

با استفاده از یک نصف فنجان نمک و اضافه کردن چند گلبرگ رز در اتاق ضروری است و به خوشبویی اتاق کمک می کند. برای اینکه طبیعی تر بنظر برسد، بصورت مستقیم مخلوط نمک را بر روی یک پرتقال نصف پوست کنده قرار دهید.

 

 برق انداختن سینک :

برای شوینده های گران هزینه نکنید. اگر میخواهید سینک آشپزخانه تان بدرخشد،آب لیمو و نمک را با یکدیگر مخلوط کنید وسپس با این مخلط سینک آشپزخانه تان را بشویید. این یکی از کاربردهای مهم نمک است که شما را با نتیجه اش غافل گیر خواهد کرد. 

 

استفاده از نمک به عنوان خاموش کننده ی آتش:

بله، از نمک می تواند به عنوان یک خاموش کننده اتش استفاده کرد مانند پخت و پز غذاهای چرب. برای خاموش کردن آتش غذاهای پر چرب،از مقدار کمی نمک استفاده می کنند.

 

پاک کردن جعبه آهنی:

قبل از جایگزین کردن جعبه های آهنی جدید با قدیمی کمی صبر کنید. همه ی کاری که شما باید آن را انجام دهید این است نم نم برخی از نمک را بر روی یک کاغذ قهوه ای یا سطح چوبی بپاشید و سپس با آن ، جعبه آهنی را تمییز کنید.

 

برای ظروف براق مسی:

اگر شما هم دوست دارید ظروف مسی شما مثل روز اول بدرخشند آنها را با مخلوطی از نمک و آرد و سرکه تمییز کنید. بدون شک این یکی از بهترین استفاده از نمک است.

 

تسکین نیش پشه:

اگر دست شما را پشه نیش زده باشد و سعی در تسکین سریعتر قسمت های نیش زده شده می باشید، توصیه می شود که کمی نمک روی آن قسمت بریزید سپس با ماساژ نمک روی پوست، نیش پشه سریعتر تسکین میابد.

 

نمک رنگ طبیعی لباس های کهنه را بر می گرداند :

ما هر کاری می توانیم انجام می دهیم تا لباس های کهنه ، نو به نظر برسند یا حداقل آن را شسته و تمیز کنید، اما تاثیرات زیادی نداشته است نمک را امتحان کنید! فقط لباس هایتان را در محلول آب شور خیس کنید و یا یک چهارم فنجان نمک را به چرخه شست وشو اضافه کنید مطمئنا از نتایجی که می گیرید شگفت زده خواهید شد.

 

نوسازی و تمیز کردن گل های مصنوعی:

این یکی نسبتا ساده و شگفت انگیز است هیچ کس گرد و غبار روی گلهای مصنوعی را دوست ندارد، اما از بین بردن گرد و غبار تقریبا غیرممکن است که از شر آنها (حداقل برای همیشه)خلاص شوید. در این بخش می خوانید که یک روش آسان برای نگه داشتن گلهای مصنوعی این است که کمی نمک را در کیسه قرار دهید (ترجیحا کاغذی )، گیاه صنوعی را به آن اضافه بکنید و آن را تکان دهید نمک هرگونه اثری از خاک و کثیفی را از بین می برد، و دوباره جالب به نظر می رسد.

 

پاک کردن رژلب :

رژلب های بادوام و قوی در برابر شستشو با آب مقاوم هستند و ممکن است هنگام پاک کردن لب به زور درد ایجاد کند به همین منظور می توانید از نمک برای پاک کردن لب استفاده کنید.

 

لایه برداری ارزان و موثر:

نمک هم چنین می تواند جایگزین خوبی برای مراقبت از پوست خشک باشد پوست مرده را از بین می برد، گردش خون شما را افزایش می دهد و یک روش خوب و ارزان برای بهبود سلامت پوست شما است!

بسیار موثر است اگر آن را پس از یک حمام داغ به کار ببرید به یاد داشته باشید:به کار بردن نمک در حالی که پوست شما هنوز کمی مرطوب است ، پوست را به روش دایره ای برای نتایج بهتر ماساژ دهید و از نمک دریا استفاده کنید!

 

نمک جایگزین خمیر دندان:

آیا تا به حال در وضعیتی قرار گرفته اید که خمیر دندان ندارید؟ فقط از نمک استفاده کنید! یک روش ساده دیگر این است که در واقع نمک را به برنامه روتین خود اضافه کنید خوب است که لکه ها را پاک ، دندان هایتان را سفید کنید، و حتی آنها را ضد عفونی کنید به خاطر خواص ضد باکتری نمک فقط انتظار نداشته باشید که دندان های شما یک شب سفید شود، کمی زمان و ثبات لازم است تا لکه ها را از بین ببرید، اما ارزش انتظار را دارد.

 

مسواک خود را به آرامی در نمک فرو کنید و دندان های خود را مسواک بزنید. متناوبا، کمی نمک روی خمیر دندان خود اضافه کنید تا دندان ها را تمیز کنید!

 

امتحان کنید ببینید آیا تخم مرغ هنوز خوب است یا خیر :

بله، تخم مرغ چیزی است که ما دوست داریم در بیرون از یخچال نگه داری کنیم این به این معنا نیست که ما نمی دانیم آن ها خراب می شوند، فقط به طور ناخودآگاه فکر می کنیم آن ها بیش از هر چیز دیگری ماندگاری دارند.

کمی نمک را به یک فنجان آب یا هر ظرف دیگری اضافه کنید تا به اندازه کافی بزرگ باشد که تخم را در آن نگه دارید اگر تخم مرغ در آن غرق شد، خوب است اگر روی آب شناور شود، تخم را نخورید!

 

درمان شوره سر:

اگر شوره سر درمان نشود می تواند روی اعتماد به نفس شما تاثیر بگذارد احتمالا هزاران درمان و راه درمانی برای آن امتحان کرده اید و هیچ وقت بازدهی رضایت بخش نداشته است آیا نمک را امتحان کرده اید؟

قبل از شامپو کردن موهای خود کمی نمک روی پوست سر خود بریزید، آن را با دقت و حداقل 5 دقیقه ماساژ دهید، سپس شامپو بزنید این کار برای درمان شوره سر و همچنین به رشد مو بلند و قوی کمک می کند.

 

جلوگیری از شکل گیری یخ :

یخ می تواند در طول زمستان یک مشکل باشد به خصوص وقتی که بچه ها باید مدرسه بروند و یا هنگام سر کار رفتن شیشه جلوی اتومبیل به اندازه یک کوه یخی پوشانده می شود!

نمک برای مقابله با یخ استفاده می شود زیرا دمای آن یخ را ذوب می کند و به عنوان یک روش موثر و ارزان عمل می کند قبل از رفتن به رختخواب، یک پارچه کوچک بردارید آن را با نمک پر کنید، و روی شیشه اتومبیل بمالید.

 

درمان گلو درد با نمک:

محلول نمک و آب می تواند برای گلو درد مفید باشد آب نمک خلط و ورم را کاهش می دهد و باکتری ها و محرک های دیگر را خارج می کند که می تواند علت گلو درد باشد. توضیح داده ایم که برای این منظور فقط کمی نمک را به یک لیوان آب اضافه کنید و بین 30 ثانیه تا یک دقیقه آن را قرقره کنید شگفت زده خواهید شد از اینکه چقدر به طرز عجیبی موثر است.

 

از بین بردن لکه های آب از روی مبل:

مشکلی دیگر وجود دارد:آن لکه های روی مبل است بخصوص اگر مهمانی های زیادی دارید. راهی آسان برای خلاص شدن از شر آن ها وجود دارد این است که کمی نمک را مستقیما بر روی آن بریزید و به آرامی با اسفنج تمیز کنید، ترجیحا با یک اسفنج مرطوب ممکن است بتوانید از شر این لکه های بی مصرف خلاص شوید!

 

با نمک عمر مسواک خود را بیشتر کنید:

بسیار شگفت آور و یک ترفند ساده و ارزان است و هم می تواند به شما در پس انداز پول کمک کند. این خیلی ساده است فقط مسواک را برای مدتی قبل از استفاده در آب نمک خیس کنید اینکار به ماندگاری مسواک کمک می کند هم چنین می توانید نمک را روی برس بریزید و سپس آب را روی آن بریزید.

 

با نمک لبهای خود را جذاب و نرم تر کنید:

نه تنها نمک برای تمیز کردن پوست مناسب است بلکه برای لبهای شما هم خوب است هر وقت که احساس می کنید لبهای شما خشک، زبر و سخت است و به هیچ وجه زیبا نیستند، فقط نمک اضافه کنید!

یک روش سریع و آسان برای انجام این کار این است که کمی نمک را به یک مسواک اضافه کرده و با دقت لبهای خود را با آن مسواک بزنید (ثابت شده است که حرکات دایره ای بهترین هستند) پس از اینکه این کار را کردید آن را بشویید لبهای شما در هیچ زمانی عالی به نظر نمی رسند.

 

بهبود سلامت دهان با ترکیب آب:

همانطور که قبلا بحث کردیم، نمک خواص ضد باکتریایی عالی دارد و می تواند یک روش عالی و ارزان برای حفظ و بهبود سلامت دهان شما بدون خرید محصولات گران قیمت باشد.

همانند قرقره کردن گلو می توانید محلول آب شور را به مدت 30 تا 60 ثانیه حل کنید این راهی خوب برای تسکین هر گونه جراحت یا زخم هایی است که بر روی گلو وجود دارد و این به ویژه برای دهان موثر است.

 

براق کردن تنگ ماهی با استفاده از نمک :

فقط داخل تنگ ماهی را با نمک مالش دهید و سپس آن را با آب بشویید اما ضروری است کاملا تنگ را آبکشی کنید و ماهی را درون تنگ قرار دهید.

 

تمیز کردن لوله ها با نمک :

اگر یک لوله مسدود شده در خانه خود دارید اما لوله بازکن ندارید، فقط نمک را امتحان کنید! فقط 1 / 2 فنجان نمک را در لوله کثیف بریزید که به طور طبیعی خشن و ساینده است.

 

 

 

 

 

۵
از ۵
۱ مشارکت کننده

اینکه چه چیزی میتونه حال آدم رو خوب کنه، انتخابش با خودمونه.
بعضی انسان ها با برخورد اولین قطره بارون به صورتشون حالشون خوب میشه.
اما بعضی دیگه شنا توی عمیق ترین قسمت اقیانوس هم حالشون رو خوب نمیکنه.
​​​​​​​
کمیت مهم نیست حتی کیفیت هم مهم نیست، این احساسه که برای قلب ارزش داره.
​​​​​​​
نظرات شما باعث دلگرمی تیم نویسندگی بلاگ جنرال حیدری میباشد...

چند خطی با نویسنده

سبد خرید

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش